Poniedziałek, 28 wrzesień 2020liniarozmiar czcionki AAA kontrast: normalnywysoki kontrast
Już w niedzielę 13 września w Pólku pod Bralinem (województwo wielkopolskie) odbędzie się III Ogólnopolskie Święto „Wdzięczni Polskiej Wsi”. Wydarzeniu towarzyszyć będzie m.in. piknik rodzinny z szeregiem atrakcji dla najmłodszych, a także występy zespołów ludowych. W uroczystościach wezmą udział premier Mateusz Morawiecki, minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski oraz minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

„Pokażmy, że jesteśmy wdzięczni polskiej wsi i rolnikom za ich pracę oraz wsparcie, jakie przez stulecia nieśli Rzeczypospolitej!” – zachęca Kancelaria Premiera, zapraszając do udziału w III Ogólnopolskim Święcie „Wdzięczni Polskiej Wsi”.

Impreza, w której wezmą udział premier Mateusz Morawiecki, minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski oraz minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg, odbędzie się 13 września w Pólku pod Bralinem w Wielkopolsce. Samo wydarzenie rozpocznie się o godz. 12, jednak ze względów organizacyjnych uczestnicy proszeni są o przybycie na teren imprezy od godz. 10.30.

W programie przewidziane są:

• Uroczysta Msza Święta
  • Podziękowanie za plony i zakończenie prac polowych
  • Występy zespołów ludowych
  • Piknik rodzinny, strefa sportowa oraz wiele atrakcji i zabaw dla dzieci
  • Poczęstunek dla uczestników

MRPiPS w niedziele zaprasza dzieci i rodziców do zabawy w specjalnie przygotowanej strefie rodzinnej.

Uwaga! Wydarzenie będzie zorganizowane zgodnie z zasadami bezpieczeństwa sanitarno-epidemiologicznego. Organizator udostępni uczestnikom środki ochrony osobistej takie jak maseczki i płyny dezynfekcyjne. Konieczne będzie zachowanie odpowiedniego dystansu społecznego.