Wtorek, 26 styczeń 2021liniarozmiar czcionki AAA kontrast: normalnywysoki kontrast
Szanowni Państwo,

Powszechny Spis Rolny 2020 dobiegł końca. Pragnę podziękować wszystkim rolnikom indywidualnym i przedstawicielom gospodarstw osób prawnych, którzy wypełnili swój ustawowy obowiązek i dokonali spisu rolnego.
            Słowa podziękowania kieruję również do rachmistrzów spisowych, lokalnej społeczności, sołtysów oraz pracowników Urzędu Miasta i Gminy w Ślesinie oddelegowanych do prac w Gminnym Biurze Spisowym,  którzy organizowali i koordynowali całość prac spisowych. W tym trudnym czasie pandemii wykonali swoją pracę wzorcowo, co zaowocowało realizacją spisu w stu procentach.

Poniżej przedstawiam krótki raport z Powszechnego Spisu Rolnego 2020:
  1. Obowiązkowy Powszechny Spis Rolny 2020 trwał od 1 września 2020 r. do
    30 listopada 2020 r.
  2. Gospodarstwa spisywane były wg. stanu na dzień 1 czerwca 2020 r.
  3. Powszechnemu Spisowi Rolnemu 2020 podlegało 920 gospodarstw. W tym: 919 gospodarstw indywidualnych i 1 gospodarstwo osób prawnych.
  4. W Gminie Ślesin nad całością prac związanych ze Spisem Rolnym czuwał Gminny Komisarz Spisowy - Burmistrz Miasta i Gminy Ślesin wraz z Gminnym Biurem Spisowym.
  5. Rolnik, który miał ograniczony dostępu do internetu mógł spisać się przez telefon dzwoniąc na infolinię spisową. Dodatkowo w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy było zapewnione stanowisko komputerowe dla rolników do spisania się w ramach samospisu internetowego.
  6. W przypadku gdy rolnik nie spisał się samodzielnie, to kontaktował się z nim rachmistrz terenowy i przeprowadzał wywiad telefonicznie lub bezpośrednio. Na terenie Gminy Ślesin prace spisowe były realizowane przez 3 rachmistrzów terenowych.
  7. Gminne Biuro Spisowe było w stałym kontakcie z rachmistrzami terenowymi oraz
    z koordynatorami prac spisowych z Urzędu Statystycznego.
  8. Na terenie naszej gminy spisu dokonało 920 rolników, co stanowi 100% spisu.

Gminny Komisarz Spisowy
                                                                      /-/ Mariusz Zaborowski