Poniedziałek, 01 marzec 2021liniarozmiar czcionki AAA kontrast: normalnywysoki kontrast

Komunikat Starosty Konińskiego - Punkty Nieodpłatnej Pomocy Prawnej

Powiat Koniński z dniem 1 marca 2021 r. przywraca do pracy stacjonarnej Punkty Nieodpłatnej Pomocy Prawnej i Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego.

Wszystkie porady udzielone będą wyłącznie po wcześniejszym umówieniu wizyty w systemie elektronicznym. Wizytę można umówić pod nr telefonu 63 240 32 24 (Starostwo Powiatowe w Koninie) lub poprzez stronę internetową www.np.ms.gov.pl/.

Porady prawne i obywatelskie będą udzielane z zachowaniem niezbędnych środków ostrożności tzn. w pomieszczeniu może znajdować się tylko jedna osoba (poza osobą udzielającą porady) przy zachowaniu odległości min. 1,5 m. Osoba, której udzielana jest porada musi mieć założoną maseczkę ochronną i rękawiczki jednorazowe lub zdezynfekować ręce. W poczekalni, przed pokojem porad, przebywać może wyłącznie jedna osoba (5-10 min przed poradą), chyba że, jest to osoba niepełnosprawna, która wymaga pomocy i wsparcia opiekuna.

Porada może być udzielona wyłącznie osobie, która złoży osobie udzielającej porady oświadczenie, że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej (art. 4 ust. 2 ustawy nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej).
Jednocześnie informuję, że z nieodpłatnych porad prawnych i obywatelskich mogą korzystać osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą. Osoba korzystająca z nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w zakresie prowadzonej jednoosobowej działalności gospodarczej dodatkowo składa oświadczenie o niezatrudnianiu osób w ciągu ostatniego roku. Oświadczenie składa się osobie udzielającej porady prawnej lub porady obywatelskiej.

W przypadku stwierdzenia przez osobę udzielającą porady  widocznych objawów choroby – kaszel, katar prawnik może odmówić udzielenia porady.
Harmonogram pracy punktów nieodpłatnych porad prawnych w powiecie konińskim w 2021 znajdziecie Państwo   TUTAJ.