Sobota, 17 listopad 2018liniarozmiar czcionki AAA kontrast: normalnywysoki kontrast
Już od września br. Lokalna Organizacja Turystyczna „Marina” w partnerstwie z Fundacją im. dr. Piotra Janaszka „Podaj Dalej” rozpocznie analizę bazy noclegowej w regionie konińskim pod kątem jej dostosowania do potrzeb osób niepełnosprawnych. W ramach realizacji projektu  „Pełno(s)prawni turyści. Baza noclegowa dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami w mieście Konin i powiecie konińskim” wolontariusze oraz specjaliści z niepełnosprawnością ruchową odwiedzą hotele, pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe, przeprowadzą ankiety, dokonają pomiarów i ocenią obiekty pod kątem klienta – turysty niepełnosprawnego. Parkingi, podjazdy, wejścia, wysokość lady w recepcji, windy, toalety to tylko niektóre z punktów jakie wezmą pod lupę. Efektem ich prac będzie wydanie bezpłatnej publikacji turystycznej o charakterze promocyjno-informacyjnym i o zasięgu ponadlokalnym. Celem przygotowanego wydawnictwa będzie stworzenie listy rekomendowanych konińskich obiektów noclegowych, odpowiadających na potrzeby osób z niepełnosprawnością ruchową.

„Osoby niepełnosprawne to wciąż niedoceniana grupa turystów i jednocześnie lojalnych klientów, chętnie powracających do miejsc, w których czują się dobrze. Widzimy zatem taką potrzebę aby wyróżnić i promować te miejsca i gospodarzy obiektów przyjaznych gościom z niepełnosprawnościami. Niepełnosprawny turysta jest jednocześnie pełnoprawnym turystą i branża powinna to uwzględniać” – podsumował Marek Zawidzki Prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej „Marina”.

Zgłoszenia obiektów noclegowych, które chcą zostać sprawdzone pod kątem dostępności dla osób niepełnosprawnych będą przyjmowane do 7 września br., pod numerem telefonu 63 246 32 48 lub e-mailowo na adres kontakt@turystyka.konin.pl. Równolegle pracownicy Lokalnej Organizacji Turystycznej „Marina” dokonają weryfikacji telefonicznej – wstępnej selekcji obiektów, które zostaną przebadane podczas wizji lokalnej.

Projekt współfinansowany jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego