Piątek, 24 maj 2019liniarozmiar czcionki AAA kontrast: normalnywysoki kontrast
Profesjonalne e-Urzędy w 10 jednostkach samorządu terytorialnego z powiatów kaliskiego, konińskiego i tureckiego

Portal IRZplus po miesiącu na plus

Ponad 47 tys. dyspozycji złożyli  już rolnicy za pośrednictwem nowego portalu IRZplus w pierwszym miesiącu jego działalności. Portal IRZplus umożliwia załatwienie spraw bez konieczności wychodzenia z domu.
Portal stworzony przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa cieszy się coraz większym zainteresowaniem rolników. Już w dniu startu, 27 sierpnia, rolnicy wykonali za jego pośrednictwem 2 tys. dyspozycji.
Przydatne dwa w jednym
IRZplus to pomocne narzędzie. Łączy w sobie zalety elektronicznej księgi stada, gromadzącej wszystkie potrzebne rolnikowi informacje o hodowanych przez niego krowach, kozach, świniach czy owcach oraz platformy umożliwiającej załatwianie urzędowych spraw wymaganych przy posiadaniu zwierząt gospodarskich.
Wygoda i oszczędność czasu
Korzystanie z Portalu IRZplus znacznie ułatwia składanie zgłoszeń przemieszczeń zwierząt, np. kupno-sprzedaż. Jeśli jedna strona złoży zgłoszenie za pośrednictwem IRZplus, to druga strona będzie widziała na swoim koncie tę informację i wystarczy, że potwierdzi - również za pośrednictwem Portalu IRZplus - prawidłowość zawartych w niej danych. Nie będzie  konieczności wypełniania nowego zgłoszenia przemieszczenia.
Za pośrednictwem IRZplus można także bez wychodzenia z domu złożyć zapotrzebowanie na numery kolczyków dla bydła, owiec i kóz oraz ich duplikaty, a także zamówić duplikaty paszportów dla bydła. Dla hodowcy zwierząt stworzona w portalu baza danych o ich stadzie będzie pomocnym narzędziem. Będzie można w każdej chwili sięgnąć po zgromadzone w niej potrzebne informacje, sprawdzić złożone przez siebie zgłoszenia lub złożyć nowe.

Prosta rejestracja, łatwe korzystanie
Posiadacze zwierząt, którzy chcą korzystać z portalu IRZplus, uzyskają do niego dostęp rejestrując się w aplikacji e-WniosekPlus w celu utworzenia nowego konta. Jeśli natomiast mają już dostęp do tej aplikacji, mogą w łatwy sposób, podczas logowania, rozszerzyć posiadane uprawnienia o dostęp do portalu IRZplus lub skorzystać z posiadanego dostępu do dotychczasowej aplikacji CK IRZ. Szczegółowe informacje o portalu są dostępne na stronie internetowej www.arimr.gov.pl w zakładce IRZ. Umieszczone są tam również wideo-przewodniki, które krok po kroku pokazują, w jaki sposób z portalu IRZplus korzystać.

www.arimr.gov.pl