Czwartek, 18 kwiecień 2019liniarozmiar czcionki AAA kontrast: normalnywysoki kontrast
Profesjonalne e-Urzędy w 10 jednostkach samorządu terytorialnego z powiatów kaliskiego, konińskiego i tureckiego
INFORMACJA PRASOWA

Licheń.  Licheńskie sanktuarium świętuje Dzień Babci i Dzień Dziadka

Rodzinny Dzień Babci i Dziadka w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej już 20 stycznia – w najbliższą niedzielę o godz. 12 sprawowana będzie Msza Św. w licheńskiej bazylice. Świętowanie to upłynie w modlitwie i radości – dziadkowie otrzymają błogosławieństwo, a dzieci zaprezentują niespodziankę. W uroczystości udział weźmie Stanisław Bielik, starosta koniński.

– Niedawno papież Franciszek przypomniał nam, abyśmy słuchali starszych, byśmy wykorzystywali ich mądrość życia. Będzie to dzień modlitwy w intencji naszych dziadków, którzy są blisko, a czasem są niezauważani. Jeśli ich potrzebujemy, to doceniamy, ale gdy są mniej potrzebni, często pozostają w samotności. Ten dzień ma podwójny cel – ma zwrócić naszą uwagę, aby relacje w rodzinie obejmowały również osoby starsze, by młodzi poświęcali im czas, okazywali wdzięczność starszym, za wszystko, co zostało im przekazane. W tym dniu chcemy się zatem modlić o lepsze relacje między nami, między pokoleniami, a także modlić się o ich zdrowie, o potrzebne siły oraz o to, by byli blisko Pana Boga i cieszyli się z całego swojego życia – mówi ks. dr Janusz Kumala MIC, kustosz licheńskiego sanktuarium.

Zapraszamy babcie i dziadków razem z całymi rodzinami, z najbliższymi – z dziećmi i wnukami. Chcemy, by to był dzień rodzinnego świętowania. Szczególnie zapraszamy mieszkańców powiatu konińskiego, a swój udział zapowiedział Stanisław Bielik, starosta koniński.

Licheń Stary, 16 stycznia 2019 r.
Robert Adamczyk
Biuro Prasowe Sanktuarium