Wtorek, 04 sierpień 2020liniarozmiar czcionki AAA kontrast: normalnywysoki kontrast
Facebook - Urząd Miasta i Gminy w Ślesinie
ZBY_1604ppp
Oglądasz: Aktualności|  Urząd Miasta Ślesin
Projekty Unijne
Termomodernizacja Urzędu Miasta i Gminy w Ślesinie
Starosta Koniński oraz Burmistrz Ślesina  zapraszają koła gospodyń !

 
 
6 czerwca (czwartek) o godz. 11.00 w siedzibie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Ślesinie odbędzie się szkolenie pt. „Rola i wpływ kobiet wiejskich na rozwój społeczności lokalnej” skierowane do przedstawicielek Kół Gospodyń Wiejskich (KGW)   z terenu Wielkopolski Wschodniej.
Szkolenie zostanie przeprowadzone przez przedstawicieli Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu oraz Urzędu Skarbowego w Koninie.
Bardzo ważnym zadaniem samorządu lokalnego jest wspieranie działań i inicjatyw grup społecznych, które z ogromnym zaangażowaniem działają na rzecz społeczności lokalnych oraz zachowania dziedzictwa kulturowego i kulinarnego naszego regionu. Inicjatywy, które podejmują panie w KGW, czy w innych podobnych organizacjach, kultywują i pielęgnują wieloletnie tradycje, będące filarem kultury danego regionu. Tematami, które są obecnie niezmiernie istotne dla funkcjonowania każdego KGW jest m.in. możliwość pozyskiwania
i rozliczania środków finansowych przez tego typu organizacje, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi.
Podczas szkolenia prelegenci przedstawią tematy dotyczące:
  • KGW jako pomysłu na przedsiębiorczość społeczną i aktywność lokalną,
  • możliwości wykorzystania dziedzictwa kulturowego i kulinarnego w działalności KGW,
  • znowelizowanej ustawy o Kołach Gospodyń Wiejskich,
  • dotacji dla KGW oraz ich bieżącej działalności,
  • prowadzenia uproszczonej ewidencji przychodów i kosztów przez KGW oraz sposobu wypełniania zeznania CIT-8.
Spotkaniu, to pomoże nie tylko w pogłębieniu informacji dotyczącej przepisów prawnych związanych z funkcjonowaniem Kół Gospodyń Wiejskich, ale również poszerzy wiedzę na temat przedsiębiorczości na obszarach wiejskich oraz dziedzictwa kulturowego i jego znaczenia.  
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w szkoleniu mogą wziąć udział maksymalnie trzy Koła Gospodyń Wielskich z każdej gminy, a z każdego Koła tylko dwie osoby.

ZGŁOSZENIA DO UDZIAŁU W SZKOLENIU, które odbędzie się w dniu 6 czerwca (czwartek) o godz. 11.00 w siedzibie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Ślesinie „Rola i wpływ kobiet wiejskich na rozwój społeczności lokalnej” skierowane do przedstawicielek Kół Gospodyń Wiejskich (KGW), prosimy zgłaszać telefonicznie  pod numerem /63/ 240 32 78 do Pani Danuty Plucińskiej Wydział Promocji i Rozwoju  Starostwo Powiatowe w Koninie do dnia 29 maja 2019 roku.


 

Biuletyn Informacji Publicznej BIP 
Serwer poczty e-mailPortal inwestycyjny


 
ANKIETA - badania satysfakcji Klienta UMiG


 
Platforma Zarządzania Oświatą VULCANInformacja Turystyczna
Szybko i sprawnie
Polecamy
Serwis informatyczny
GUZIK - systemy informatyczne
henryk@guzik.konin.pl 
Tel. +48 63 2465057
Galeria zdjęć

Fotografie z miasta i regionu
Zobacz galerię
Urząd Miasta i Gminy w Ślesinie, ul. Kleczewska 15, 62-561 Ślesin, pow. Koniński, woj. wielkopolskie, tel.: 63 2704011, fax: 63 2704198, email: sekretariat@slesin.pl, http://www.slesin.pl